Krynica Noclegi
Krynica noclegi      Góra Parkowa
Wydrukuj tę stronęDodaj do ulubionych
 
 

Góra Parkowa Krynica Górska

Góra Parkowa to główna atrakcja Krynicy i świetne miejsce do podziwiania panoramy uzdrowiska Krynica Zdroj oraz okolic Krynicy. Góra Parkowa mierzy 732 m n.p.m.

Krynica Zdrój czyli Krynica Górska to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk. Jedną z głównych atrakcji Krynicy Górskiej niewątpliwie jest działająca od prawie osiemdziesięciu lat kolejka linowo-terenowa na Górę Parkową. Kolej na Górę Parkową została wybudowana dokładnie w 1973 roku. Kolej ta w niespełna trzy minuty wywozi turystów na majestatycznie górującą nad miastem Górę Parkową.

Kolejka na Górę Parkową działa podobnie jak kolejka na Gubałówkę. Wagonik kolejki posiada miejsca dla 50 osób i przewozi w ciągu godziny do 500 osób.  Kolej linowo terenowa na Górę Parkową ma długość 642 metr, a różnica wysokości jaką pokonuje wagonik kolejki Gora Parkowa to 148 metrów.

Kolejka na Górę Parkową kursuje planowo co 15 minut, a przy pełnej frekwencji np. w sezonie lub dla minimum dziesięciu osób przełączana jest na ruch ciągły.
Kolejka kursuje codziennie od godz. 10:00 do 21:40, a w poniedziałki do 19:00
Od 15.X do 15.XII kolejka jest czynna od 10.00 do 17.00

Góra Parkowa jest usytuowana w samym centrum Krynicy. Do podnóża Góry Parkowej a tym samym do stacji początkowej kolejki na Górę Parkową docieramy idąc głównym deptakiem aż do jego końca. Góra Parkowa otoczona jest pięknym parkiem zdrojowym z wieloma ścieżkami spacerowymi. Dlatego też Gora Parkowa przyciąga wielu turystów, spacerowiczów i również amatorów turystyki górskiej pieszej oraz rowerowej.

Góra Parkowa to miejsce, które absolutnie trzeba odwiedzić nie tylko ze względu na wspaniale widoki, miłą atmosferę do wypoczynku, ciszę i spokój, ale również dlatego, iż na Górze Parkowej można spędzić również aktywnie wypoczynek. Góra Parkowa to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

W zimie działa tutaj wyciąg dla saneczkarzy, co stanowi niesamowita atrakcję zwłaszcza dla dzieci jeżdżących na sankach. Mogą one tak jak narciarze zjeżdżać z dość długiego stoku saneczkowego i wyjeżdżać wyciągiem na górę.

Dla wszystkich, którzy lubią lubią się zabawić i tańczyć Gora Parkowa zaprasza na górną stacje kolejki pod pergolę na five o’clock, gdzie można przy dobrej muzyce miło spędzić czas. Góra Parkowa to również świetne miejsce na wycieczki rowerowe, jogging, nordic walking oraz do spędzania wolnego czasu

Jedną z głównych atrakcji Góry Parkowej w atrakcje wiosny i lata dla najmłodszych jest plac zabaw do oraz tzw wioska indiańskia na Górze Parkowej. Dla nieco starszych oraz całkiem dorosłych dedykowane są jedyne w Polsce tzw Rajskie ślizgawki Góra Parkowa, gdzie od spokojnej fali, przez spiralę, aż do zapierającego dech w piersiach kamikadze, można przeżyć niezapomniane chwile.

Rajskie Ślizgawki Góra Parkowa czynne są od wiosny aż do późnej jesieni.

Atrakcją sezonu jest znajdująca się na górnej polanie Zjeżdżalnia pontonowa Góra Parkowa, gdzie po specjalne spreparowanej trasie zjeżdża się pontonem, a następnie wyjeżdża
z powrotem do góry na przenośniku taśmowym Sun Kid, który zimą wykorzystywany jest jako wyciąg dla saneczkarzy.
 
 
powrót strona główna: Krynica Zdroj
 
 
 
 
 
 
TAGI:  Góra Parkowa, Gora Parkowa, Krynica Górska, Zdroj, Krynicy, Krynica Zdrój, Górę Parkową, Krynicy Górskiej, Rajskie ślizgawki
 
 
 
 
 
 
 
 

powered by prot Hosting - Serwery
Miasto Wisła, zwane Perłą Beskidu, słynie z rozbudowanej bazy noclegowej i niedrogich noclegów. Te najlepsze noclegi Wisła prezentuje na swojej oficjalnej stronie internetowej. Spośród nich bardzo pozytywnie wyróżniają się noclegi agroturystyczne.